Fiat 500ePoradySerwis

Jak wyjąć baterię z Fiata 500e?

Jak wyjąć baterię z Fiata 500e

Jak wyjąć baterię z Fiata 500e? Nie jest to tak łatwa operacja jak w Hybrydach Toyoty czy Lexusa. Większość Hybryd ma umieszczoną baterię trakcyjną w bagażniku samochodu, tuż za tylną ławką. Akumulator HV (wysokiego napięcia) Fiata 500e znajduję się pod samochodem. Aby odsłonić box’a zawierającego 96 litowo jonowych cel, elektrycznej pięćsetki, musimy zacząć od demontażu tylnego mostu. Przed odkręceniem pierwszych śrub, należy pamiętać o odłączeniu bezpiecznika baterii, znajdującego się pod tylną kanapą.

Kolejnym krokiem jest rozłączenie elementów układu hamulcowego: przewodów hamulcowych, linek ręcznego oraz czujników ABS. Następnie demontujemy osłony aerodynamiczne i przystępujemy do rozłączenia przewodów wysokiego napięcia, uziemienia i sieci CAN. Spuszczamy płyn chłodniczy i możemy rozpoczynać procedurę opuszczania box’a baterii HV

Jeśli nadal nie jesteś pewien jak wyjąć baterię z Fiata 500e? Zaufaj profesjonalistom i skontaktuj się z serwisem Serwis Pojazdów Elektrycznych. Specjalizujemy się w naprawach baterii trakcyjnych samochodów elektrycznych i hybrydowych. Dzięki temu dajemy Ci gwarancje, że nie uszkodzimy Twojego auta. Obejrzyj cała operacje demontażu baterii hv Fiata 500e na naszym filmie:

UWAGA !!! Nawet rozładowany akumulator trakcyjny Fiata 500e ma około 300V. To napięcie o wiele przewyższające gniazdka elektryczne. Wszystkie opisane i pokazane tutaj procedury grożą utratą zdrowia lub życia, dlatego powinny być wykonywane przez profesjonalistów posiadających uprawnienia elektryczne do 1kV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *